• 26 kwietnia 2024

W wielu sytuacjach z życia codziennego potrzebujemy zabezpieczyć określoną przestrzeń lub przedmioty. Bardzo praktycznym, a jednocześnie ekonomicznym sposobem zabezpieczenia jest użycie specjalnej siatki ochronnej. Siatki zabezpieczające znalazły zastosowanie w bardzo wielu sytuacjach. Stosujemy je w domu, w ogrodzie, w transporcie, w budownictwie, w przemyśle, w sporcie, w hodowli czy w rolnictwie. Producenci wprowadzają na rynek coraz lepsze rodzaje siatek ochronnych. Co sprawiło, że siatki zabezpieczające zyskały aż tak dużą popularność?

Siatki zabezpieczające znalazły szerokie zastosowanie w obiektach sportowych. W obiektach zamkniętych można użyć ich w celu ochrony elementów hali (lamp, okien, drzwi i ścian). Siatki świetnie sprawdzą się również jako kotary odgradzające określone części boiska na sali gimnastycznej lub jako piłkochwyty. W przypadku obiektów zewnętrznych, za pomocą siatki można wygodnie odgrodzić teren boiska, a jednocześnie nie ograniczać widoczności. Siatki idealnie nadają się także do ogradzania lodowisk oraz pełnego zabezpieczenia boisk sportowych.

Po drugie, siatki zabezpieczające stosuje się w transporcie. Siatki idealnie sprawdzają się do ochrony kontenerów i zabezpieczania towarów w trakcie przewożenia oraz składowania w magazynie. Użycie siatki eliminuje możliwość pomieszania ładunku w trakcie transportu, jak również ułatwia utrzymanie porządku w magazynie. Niewątpliwym atutem siatek zabezpieczających jest ich niewielka waga oraz możliwość wielokrotnego użycia – w przeciwieństwie na przykład do folii zabezpieczającej, która często używana jest jednorazowo. Zabezpieczenia w postaci siatek stosuje się właściwie w każdym rodzaju transportu – zwłaszcza w transporcie samochodowym, kolejowym i wodnym.

Siatki zabezpieczające używane są w budownictwie. Zabezpieczenia w postaci siatek stosuje się na przykład do ochrony rusztowań – co jest gwarancją bezpiecznej i komfortowej pracy dla wszystkich osób znajdujących się na terenie budowy. W trakcie prac na wysokości często dochodzi do upadku jakiegoś przedmiotu ze znacznej wysokości. Użycie siatki zabezpieczającej minimalizuje ryzyko takiego wypadku.

Kolejną branżą, gdzie stosuje się siatki zabezpieczające, jest rolnictwo i hodowla. Siatki idealnie nadają się do budowy klatek i wolier dla zwierząt. Siatki ochronne to doskonałe zabezpieczenie obszarów hodowlanych. W hodowli zwierząt najczęściej wykorzystuje się siatki nierdzewne, ponieważ cechują się wytrzymałością i dużą odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Z kolei siatki wykonane z tworzyw elastycznych stosowane są do ochrony upraw roślin przed zniszczeniami powodowanymi przez ptaki.

Często wykorzystujemy siatki zabezpieczające w naszych gospodarstwach domowych. Używamy ich do zabezpieczenia schodów, balkonów, okien, werand, tarasów czy miejsc zabaw dla dzieci. Siatki zabezpieczające świetnie sprawdzają się również w ogrodzie – na przykład w celu zabezpieczenia trampoliny, oczka wodnego, basenu czy ochrony określonych obszarów działki przed zwierzętami.

W zależności od potrzeb można zastosować siatki elastyczne (polipropylenowe, polietylenowe) lub sztywne (nierdzewne, metalowe). Bez względu na przeznaczenie, montaż siatki najlepiej zlecić profesjonalistom. Montowaniem siatek zabezpieczających zajmują się na przykład firmy realizujące usługi wysokościowe. Ich pracownicy posiadają na swoim koncie bogate doświadczenie w pracy w trudnych warunkach oraz odpowiednie kompetencje w zakresie nawet najbardziej nietypowych zleceń.

Top