• 18 lipca 2024

Właściwe zabezpieczenie domu jednorodzinnego przed włamaniem gwarantuje spokój jego domownikom. W końcu w pracy czy na urlopie nie chcemy zamartwiać się o to, co dzieje się z naszym majątkiem. Istnieje wiele nowoczesnych rozwiązań, które pomogą nam zabezpieczyć nasz dom.

Odpowiednie zabezpieczenie domu podczas wyjazdu na urlop zapewni nam spokojny i udany wypoczynek. Obecnie na rynku znajdziemy coraz więcej nowoczesnych rozwiązań technologicznych, pozwalających zapewnić bezpieczeństwo domu nie tylko wtedy, kiedy nas nie ma, ale również w codziennych sytuacjach, kiedy jesteśmy w środku.

Przykładowe rozwiązanie

Prezentujemy przykładowe zabezpieczenia, zastosowywane w domu parterowym z użytkowym poddaszem i garażem w bryle o powierzchni 300 m2, z powierzchnią działki wynoszącą 2800 m2. Zastosować można takie zabezpieczenia mechaniczne, jak murowane ogrodzenie o wysokości 2 m; szczelną drewnianą bramę wjazdową; rolety zewnętrzne w oknach i drzwiach tarasowych na parterze oraz na poddaszu. Jeśli chodzi o zabezpieczenia elektroniczne to możemy wykorzystać takie urządzenia, jak domofon oraz alarm z monitoringiem. Ma to szczególne znaczenie wtedy, kiedy zaczynamy budowę domu i część przyległych działek jest wciąż niezamieszkana. W takiej sytuacji ogrodzenie posesji murem daje większe poczucie bezpieczeństwa.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Kiedy budujemy mur z betonowych bloczków musimy kierować się pewnymi zasadami. Żeby nie wzbudzać niezdrowego zainteresowania posesją, mur powinien mieć najniższą wysokość od strony ulicy tak, aby widać było przez niego dziedziniec i to, co się dzieje przed domem. Mieszkańcy z kolei dokładnie widzą co dzieje się na ulicy i kto stoi przy furtce. To właśnie przy niej powinien znajdować się domofon i czujki ruchu. Dodatkową ochroną są rolety zewnętrzne, na które lepiej zdecydować się przed wstawieniem okien. Wtedy będziemy mogli wmurować kasety w lico ściany. Warto również wyposażyć urządzenie w blokadę uniemożliwiającą podniesienie rolety z zewnątrz. Wewnętrzne drzwi z garażu do pomieszczeń mieszkalnych niech będą antywłamaniowe – w ten sposób zaoszczędzisz, ponieważ są one tańsze od montowania wzmacnianej bramy garażowej. W takiej sytuacji brama może być chroniona elektronicznie, czujkami ruchu na podczerwień. Warto również sprzężyć zewnętrzne czujki ruchu z oświetleniem. Duże poczucie bezpieczeństwa dadzą zabezpieczenia elektroniczne i monitoring. Warto w porozumieniu z sąsiadami wykupić usługę monitoringu w tej samej firmie, co pozwala negocjować niższą cenę instalacji i aktualnej usługi.

Top