• 12 września 2024

Wielu zarządców nieruchomości zadaje sobie pytanie, czy zarządzanie obiektami przez internet jest w ogóle możliwe. Mało, który wie na czym zarządzanie online polega i jakie ogromne korzyści można czerpać z takiego właśnie zarządzania.

1.Co to jest online?

Na samym początku, tego artykuły wyjaśnimy sobie termin „online”. Otóż „online” znaczy na linii i jest aktualnym, otwartym i dostępnym statusem czegoś.

  Wśród ludzi przyjęło się, że termin „online” jest zarezerwowany dla internetu. Jeśli np. jesteśmy podłączeni do sieci, to mamy status „aktualny”, czyli online, a jeśli jesteśmy odłączeni, to „poza siecią”, czyli offline.

  Online znaczy także „dostępne przez przeglądarkę”, kiedy mamy do czynienia z różnymi aplikacjami, czy systemami.

  Tak naprawdę trudno jednoznacznie zdefiniować słowo „online”, ponieważ ma bardzo szerokie zastosowanie.

 

2.Wykorzystywanie aplikacji, programów i różnych systemów do zarządzania nieruchomościami.

  Coraz więcej zarządców różnych obiektów o charakterze komercyjnym decyduje się na usprawnienie swojej pracy poprzez wykorzystywanie różnego rodzaju aplikacji i programów.

  Najważniejsze dla twórców, takich właśnie programów jest zwiększenie efektywności pracy zarządców, kiedy używają danego programu, czy aplikacji. Należy pamiętać, że każdy system, bez wyjątku jest zaprojektowany zgodnie z zasadami rządzącymi światem. Im więcej korzyści finansowych i czasowych, tym lepiej.

  Drugą bardzo ważną zasadą, jaką kierują się twórcy systemów zarządzania wspólnotami, czy obiektami są oszczędności zarządcy. Każdy system musi być skonstruowany w taki sposób, aby z łatwością można było się po nim poruszać. Najlepiej, aby użytkownik danego systemu nauczył się go na pamięć w stosunkowo krótkim czasie. Wszystko musi być klarowne, ponieważ to doprowadza do sytuacji, że oszczędzamy swój jakże cenny czas.

  Trzecią i już ostatnią zasadą jest zapewnienie satysfakcji użytkownikom z korzystania ze systemu zarządzania. Im większe będą nasze efekty pracy, tym większa będzie nasza satysfakcja z wykonywania jej. Satysfakcję może nam również zapewnić łatwość z jaką korzystamy z danej aplikacji, czy systemu.

  Każdy zarządca, który waha się z zakupem systemu zarządzania musi zdać sobie sprawę z faktu, iż na rynku powstaje coraz to więcej firm oferujących szeroki zakres usług zarządczych. Wzrost konkurencyjności i otwarcie się na nowe technologie wielu przedsiębiorstw sprawia, że ci starsi zarządcy muszą zainwestować w zakup nowatorskich systemów zarządzania danym obiektem.

  Zakup takiego systemu sprawia, że stajemy się bardziej konkurencyjni, ponieważ usprawniamy swoją pracę, jesteśmy bardziej skuteczni, zadowoleni, zdobywamy coraz to więcej klientów, nasze zyski wzrastają i uczymy się korzystać z nowych technologii. Wszystkie te korzyści, jakie wynikają z korzystania z systemów zarządzania pokazują, że dzisiaj prawie niemożliwym jest zarządzanie dużymi nieruchomościami, w których siedziby mają wielkie firmy. Dal takich firm bardzo ważne jest sprawne zarządzanie budynkiem, bo to również usprawnia pracę, tych przedsiębiorstw.

  Niestety w Polsce spora część administratorów budynków nie korzysta z takich właśnie systemów, ponieważ woli stare i sprawdzone metody. W efekcie tacy zarządcy sporą tracą, ale również ludzie korzystający z ich usług.

  Na koniec, tego artykułu chciałabym przekazać pewną radę dla potencjalnych klientów systemów zarządczych. Przed zakupem aplikacji warto sprawdzić, czy posiada ona pięć cech, które usprawniają naszą pracę:

Zapamiętywalność -  czyli zapamiętanie sposobu działania danej aplikacji po długim czasie nieużytkowania jej.
Satysfakcja – czyli przyemność z korzystania z danej aplikacji
Efektywność –  czyli, jak szybko korzystają z aplikacji użytkownicy znający ją.
Nauczalność – czyli, w jakim czasie nowi użytkownicy są w stanie wykonać pierwsze podstawowe zadanie.
Błędy – czyli, ile użytkownik popełnia błędów w trakcie użytkowania aplikacji oraz w jakim czasie potrafi skorygować wszystkie błędy

 

Top