• 27 kwietnia 2024

Jesteś bezrobotny? Jeśli tak, to na pewni jesteś na etapie poszukiwania pracy. Nie? W takim razie nie odpowiadają ci postawione warunki jakie oferują firmy. Wiadomo, że jeśli nie posiadasz wysokich kwalifikacji to z dobrych zarobków może nic nie wyjść. Dlatego też, warto zadbać o różnego rodzaju szkolenia i kursy, który sprawią, z e staniesz się pożądany przez pracodawców. Możesz także obrać inna drogę i założyć swoją firmę. Jednak aby to robić trzeba posiadać pewne cechy charakteru, które ci na to pozwolą i sprawią , że twój biznes nie upadnie. Trzeba również mieć dobry pomysł, który się sprawdzi.

Innym sposobem są inwestycje. Coraz więcej ludzi kupuje mieszkania pod wynajem, dzięki temu mogą oni zarobić kilkaset złotych dodatkowo. Jednak trzeba wiedzieć w jaki sposób w takie nieruchomości inwestować. Jeśli weźmie się za to ktoś, kto kompletnie się nie zna, to może się to źle skończyć, a właściciel popadnie w długi. Trzeba wiec się tych kwestii dowiedzieć i dopiero wtedy starać się o kredyt. Mieszkanie musisz mieć też dobra lokalizację, aby znalazło chętnych do wynajmu. Trzeba dobrze zaplanować ogłoszenie i zrobić odpowiednie zdjęcia, aby przyciągały zainteresowanych. Kolejna bardzo ważną kwestią jest umowa, trzeba wiedzieć jak ją spisać, aby się nie okazało, że nie mamy żadnych praw do własnego mieszkania.

Jak spisać umowę?

Niekiedy zdarzają się tacy lokatorzy, którzy nie tylko nie płacą czynszu, ale także niszczą mieszkanie i nie chcą się z niego wyprowadzić. Jeśli trafimy na takie osoby, to możemy mieć dość spory problem , ponieważ ze względów prawnych nie możemy ich wyrzucić z mieszkania, ani nawet odciąć im dostępu do mediów jak prąd, gaz czy woda. Za takie czynności grozi więzienie, a jeśli sprawę skierujesz do sądu bez wyrzucania lokatorów, to będzie się ona ciągnął latami. Ja ten problem rozwiązać? Najlepiej podpisać odpowiednią umowę, która daję jak najwięcej prac Tobie jako właścicielowi mieszkania.

Rozwiązaniem w tym przypadku jest najem okazjonalny. Jest to umowa, która zapewnia najemcy, który jest uczciwy taka sama ochronę jak umowa standardowa najmu, a osoba wynajmująca ma większe prawa, jeśli najemca nie wywiązuje się z umowy. Taka umowa zawierana jest na określony czas , który jest nie dłuższy niż 10 lat. Musimy ja sporządzić na piśmie oraz zawrzeć w niej informacje dotyczące wysokości czynszu, terminu regulowania płatności za niego, wysokość kaucji oraz okres obowiązywania umowy. Bardzo dużym plusem umowy najmu okazjonalnego jest to, że kiedy umowa dobiegnie końca, to osoba lokal wynajmująca, może najemcę wyprosić z mieszkania w znacznie prostszy sposób niż ma to miejsce w przypadku zwykłej umowy.

Top