• 18 lipca 2024

Jeśli jesteś rolnikiem, to z pewnością, na co dzień zmagasz się z dużą ilością problemów w swojej pracy. Nie tylko, jest mnóstwo do zrobienia, ale co gorsza bardzo mało czasu na to. Niekiedy, wszystkie czynności, utrudnia podstawowy czynnik, czyli podłoga. W przypadku siana, które trzeba pograbić i zwieść, jeśli będzie padał deszcz, cała robota przepadnie. Nie dość, że trzeba będzie czekać aż wszystko od nowa wyschnie, to jeszcze w dodatku, wygospodarować kolejny dzień na te prace, które z sianem są związane. Ogromnym problemem, jest właśnie wymieniona wcześniej pogoda, która w dzisiejszych czasach bardzo trudno przewidzieć. Kiedyś, można było określić czy będzie padał deszcz czy będzie burza czy też słonecznie i gorąco. Dzisiaj, niestety poprzez ogromną ingerencję człowieka w Ziemie, nawet meteorolodzy nie są w stanie na 100% potwierdzić pogody, jaka nas czeka za dwa dni.

Brak czasu

Praca rolnika jest niebezpieczna, właśnie ze względu na to, że ciągle musi się spieszyć, ponieważ nie wie czy uda mu się wszystko zrobić. Co powoduje, taki pośpiech? Najczęściej, bardzo dużo wypadków. Poprzez nieodpowiedni pośpiech oraz tempo wykonywanej pracy, nie ma możliwości dostatecznie się skoncentrować na tym, co się robi.  Przez brak czasu wszystkie prace wykonywane są bardzo szybko, co jest szczególnie niebezpieczne w przypadku wykorzystywania maszyn. Brak czasu, powoduje także zaniedbania w kwestii odzienia, jakie obowiązuje podczas wykonywania określonych prac. Bardzo często w lecie, rolnicy nie przywiązują wagi do obuwia, jakie ubierają. Dlatego też, chodzą w gumowych klapkach, których noszenie stanowi ogromne zagrożenie w pracy w polu. Można przez taką ignorancje stracić nie tylko buty, ale również całą stopę, która może utknąć w maszynie.

Bałagan oraz organizacja pracy

Ile razy, idąc czymś na plecach przewróciłeś się o nieposprzątaną drabinę czy grabie? Z pewnością wiele razy. Najczęstszym widokiem w obejściach, jest straszny chaos. Zazwyczaj, wszystko jest porozrzucane, ponieważ, nie ma czasu tego sprzątnąć.  Takie postępowanie, powoduje oprócz tego, że nie będziemy w stanie nic znaleźć to jeszcze trudności w poruszaniu się. Szczególne zagrożenie, stanowią ostre przedmioty jak np. widły, na które możemy niechcący stanąć.

Jeśli tak właśnie, wygląda to w Twoim przypadku, powinieneś koniecznie zająć się odpowiednią organizacją każdego dnia. Dzięki temu, twoja praca będzie nie tylko bezpieczniejsza, ale również bardziej efektywna. Dobry plan na każdy dzień, zapewni pełną kontrole nad wszystkimi zajęciami i pracami. W takim grafiku, zarezerwuj także miejsce na posprzątanie podwórka, co jakiś czas.

Top