• 23 maja 2024

Każdy, kto chce podjąć się pracy na wysokości, musi być nie tylko odważny, ale posiadać odpowiednie cechy charakteru. Odwaga, też oczywiście jest bardzo ważna, ponieważ nikt, kto boi się wysokości i nie potrafi wejść na drzewo bez strachu, nie będzie się nadawał do takich czynności, co związane są z pracą nawet na 50 metrach nad ziemią. Selekcja przeprowadzana jest po to, aby zachować pełne bezpieczeństwo podczas pracy. Osoby, które mu zagrażają, nie mogą takiej pracy wykonywać. Nieodpowiedzialność, nie jest cechą, jaka jest potrzebna – stwarza ona bardzo duże ilości kłopotów oraz uniemożliwia odpowiednie warunki pracy. Taka osoba nie zagraża tylko sobie, ale także całej pozostałej grupie. Dlatego też, pożądane są osoby, które są rozważne, potrafią nad sobą panować, nie są nerwowe, wytrzymują wysoki poziom stresu oraz potrafią zadbać o własne bezpieczeństwo bez narażania innych.

Badania oraz wymagania

Nigdy do takiej pracy, nie jest brana osoba pierwsza lepsza. Każdy musi przejść odpowiednie szkolenia oraz kursy, które nauczą go nie tylko posługiwania się sprzętem alpinistycznym, ale także poruszania się na wysokościach oraz wykonywana powierzonych prac. Dzięki takiemu przygotowaniu, można później wykonywać przeróżne czynności związane ze swoim zawodem. Jednak nie tylko na ogromnych wysokościach, ale także na tych mniejszych począwszy od 2 metrów. Po przebyciu szkolenia, uczestnicy otrzymują dokumenty, które informują pracodawcę o ty, że kurs został pozytywnie skończony.

Jednak kursy to nie wszystko, bardzo ważne są również badania lekarskie, które zakwalifikują osobę do pracy lub ją z niej wykluczą. Wszystko takie badania wykonywane są na podstawie rozporządzeń i przepisów, które wymagają, aby pracownik był zdrowy i w pełni sił. Jednak potrzebne jest nie tylko jednorazowe odwiedzenie lekarza. Badania są wykonywane raz na jakiś czas, aby mieć świadomość, jak wygląda zdrowie pracownika.

Top