• 13 czerwca 2024

Wiadomo, że prace na wysokościach są bardzo niebezpieczne zarówno dla osób zatrudnionych w takiej firmie, jak i dla tych, którzy do takiej budowy się zbliżą. Jednak taką pracę, nie każdy może wykonywać. Jeśli jesteś porywczy, nerwowy, boisz się wysokości czy też nie lubisz przestrzegać przepisów, nie masz, czego szukać w takim zawodzie. Również ci, którzy są nieostrożni oraz nie dbają o dobro innych powinni sobie odpuścić poszukiwanie zatrudnienia na wysokościach.

Kandydat idealny

Osoba, która chce pracować na wysokościach musi posiadać odpowiednie cechy charakteru. Najważniejsza, w tym przypadku jest dyscyplina oraz szanowanie praw, jakie pry takiej pracy obowiązują. Bardzo ważna, jest taka cecha, ponieważ niezbędne jest noszenie kasku oraz używanie zabezpieczeń podczas takiej pracy. Taka osoba, powinna być również odpowiedzialna, ponieważ za jej błąd może oddać życie ktoś z ekipy. Istotne jest również opanowanie oraz świadomość niebezpieczeństwa związanego z tego typu zawodem. W takiej pracy, jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także z ludzi pracujących z nami. Nie możemy, więc pozwolić sobie na zaniedbania. Nie wolno tez niczego robić byle jak. Idealny kandydat, jest spokojny, opanowany, odpowiedzialny, sumienny oraz dba o bezpieczeństwo reszty ekipy.

Wymagane zdrowie

Jednak cechy charakteru to nie wszystko. Przy takiej pracy, niezbędne jest również zdrowie. Oczywiście, nikt na słowo nam nie uwierzy. Wszystko, musi być potwierdzone u lekarza. W takim celu wykonuje się specjalistyczne lekarskie badania. Jednak jeden raz to za mało na lata pracy. Dlatego też, co jakiś czas badania musza być powtarzane, aby mieć pewność, że możemy takiego rodzaju pracę wykonywać.

Jednak, nie każdego dotyczą te same rodzaje badań. Inne wskazania są dla osób, którzy pracować będą poniżej 3 metrów oraz inne dla tych, którzy tą wysokość będą przekraczać.

W niektórych firmach, oprócz takiego zaświadczenia musisz przejść jeszcze test. Chodzi w nim przede wszystkim, o sprawdzenie Cię pod kątem możliwości pracy na wysokościach poprzez skontrolowanie twojej odwagi, szybkości podejmowania decyzji, a także sprawdzenie jak bardzo odporny jesteś na stres. Dla kogoś opanowanego i przygotowanego psychicznie na taki rodzaj pracy, nie będzie to nic nadzwyczajnego.  

 

Top