• 14 kwietnia 2024

Nie da się ukryć, że walka z gołębiami może przypominać bardziej walkę z wiatrakami. Z jednej strony sposobów na odstraszenie gołębi z balkonu jest wiele, aczkolwiek sporo z nich nie wykazuje większej skuteczności. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę takich porad, które naprawdę mogą pomóc Ci pozbyć się gołębi raz na zawsze. 

Co warto zrobić?

Jednym z efektywnych sposobów jest płyta cd przywiązana na sznurku i zawieszona na balkonie. Odbijające się światło może skutecznie odstraszać ptaki, niemniej jednak nie wygląda zbyt ładnie na balkonie. Innym rozwiązaniem jest przywiązanie tam foliowej torby, aczkolwiek i do tej ptaki szybko się przyzwyczajają.

Jeśli nie zależy Ci na widokach z balkonu, to najbardziej optymalnym rozwiązaniem wydaje się kupno specjalnej siatki zabezpieczającej. Wtedy masz pewność, że żaden ptak na pewno nie wleci i szybko pozbędziesz się nie proszonych gości.

Czasami skuteczna może okazać się cienka żyłka lub drucik, która będzie zawieszona zaraz nad poręczą i będzie zapobiegała siadaniu ptaków w tych miejscach. Należy jednak liczyć się z tym, że będą one wtedy lądowały na balkonowej podłodze.

Kolce – to kolejna z prezentowanych metod i również jedna z najbardziej skutecznych. Jednak tu problemem jest konieczność zabezpieczenia nimi dużej powierzchni. Zwróć również uwagę na to, aby kolce nie były zbyt ostre, aby nie poraniły gołębi.

Jeszcze innym rozwiązaniem są specjalne środki chemiczne, którymi spryskuje się parapety, czy poręcze na balkonie. Przeważnie są one skuteczne, niemniej jednak bardzo często są niezwykle niebezpieczne dla zdrowia ptaków. 

Złota metoda

Warto podkreślić, że tak naprawdę nie istnieje jeden złoty środek na odstraszenie gołębi z naszego balkonu. Przede wszystkim warto jest zadbać, aby panował tam porządek i nie dokarmiać gołębi, bo wtedy będą one stale wracać. Przede wszystkim w walce z ptakami liczy się ogrom cierpliwości i wytrwałości. Na przemian należy stosować wyżej wymienione metody i na pewno z czasem efekty będą. W żadnym wypadku nie możesz się poddawać i podejmować próby przepędzenia ptactwa, które potrafi być niekiedy bardzo mocno uciążliwe.

Top