• 14 kwietnia 2024

Od dziecka marzysz, aby zostać pilotem? Jeśli tak, to pewnie sprawę z tego jak odpowiedzialny jest ten zawód, zdajesz sobie dopiero teraz. W przypadku, kiedy już zaczynasz realizować swoje marzenia, z pewnością wiesz, jakie procedury obowiązują. Jeżeli jednak, ktoś jest na początkowym etapie powinien takich rzeczy się dowiedzieć. Chodzi tu przede wszystkim, o świadomość tego, czemu ma sprostać taki kandydat na pilota. Wiedza w takim przypadku, jest bardzo istotną kwestią, ponieważ nie tylko wiesz, jaki po kolei będziesz musiał przejść testy, które badania oraz w jaki sposób będziesz oceniany. Taka wiedza, to nie tylko świadomość tego, co będzie, ale także dawka pewności siebie. Nie jest łatwo być całkowicie spokojnym, kiedy wiemy, że w danej chwili ktoś nas ocenia. Co gorsza właśnie od tej osoby decyzji będzie zależeć nasza przyszłość, którą planowaliśmy od najmłodszych lat. Dlatego też, powinniśmy wiedzieć jak to wszystko wygląda zanim do tego przystąpimy. Taka świadomość sprawia, że nie jesteśmy zaskoczeni sytuacją oraz nie stresujemy się tak bardzo, ponieważ wiemy, co po kolei nastąpi.

Selekcja kandydatów

Każda firma, która dba o swoich klientów oraz ich bezpieczeństwo, więc musi dokonywać ścisłych selekcji kandydatów na pilotów. Taki proces trwa długo, ale niestety inaczej się nie da wybrać najlepszych ludzi. Każda z firm lotniczych, ma nieco inne wymagania. Jest to bardzo istotne, ponieważ związane jest z kulturą organizacyjną, która jest promowana, a także zasadami CRM. Bardzo ważne jest, aby się nie poddawać i wytrwale trzymać się swoich marzeń, ponieważ może się okazać, że nie uda wam się zakwalifikować do linii A. Zaś w przypadku selekcji linii B, nie będziecie mieć problemu z wejściem.

Pamiętaj, jak ważny przed ważnym wydarzeniem oraz testem jest odpowiedni wypoczynek oraz relaks, który pomoże nam zapewnić sobie zwycięstwo. Jeśli będziesz wypoczęty to z pewnością uda Ci się zaprezentować jak najlepiej wszystkie swoje możliwości. Jeśli akurat, nie będziecie w stanie dobrze się przedstawić lub pokona was zmęczenie, które spowodowane jest intensywnymi przygotowaniami, zawsze można spróbować się zapytać o inny termin. Pytanie nas nie zabije, a może bardzo pomóc i dać Ci wystarczająco czasu na powrót do sił.

Top