• 23 maja 2024

​Gdy się przeprowadzamy, planujemy dłuższe podróże czy po prostu miejsca w naszym domu lub mieszkaniu zaczyna brakować, często problemem okazją się właśnie rośliny. W wielu przypadkach, pomimo szczerych chęci, nie możemy dłużnej ich zatrzymać. Niestety, częstym problem jest również to, że nie mamy co z nimi zrobić.

Nierzadko rośliny takie lądują na śmietnikach, jednak nikt nie powie, że to rozwiązanie słuszne. Czasem zostawiane są one tuż obok wiat śmietnikowych, z nadzieją, że ktoś się nimi zaopiekuje, jednak jest znacznie wiele lepszych rozwiązań. Jednym z nich jest skorzystanie z Punktu Adopcji Roślin, który znajduje się na terenie podwarszawskiej Galerii Łomianki.

To właśnie tutaj, we Współdzielni, działa wspomniany Punkt Adopcji Roślin. Z jednej strony chętnie odwiedzają go osoby, które chcą lub muszą pozbyć się posiadanych obecnie roślin, jednak nie chcą pozostawiać ich na śmietnikach, z drugiej osoby te, które chcą pozyskać nowe rośliny, jednak nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na ich kupno. Dzięki takiej inicjatywie rośliny znajdują nowy, wspaniały dom, gdzie będą mogły nadal szczęśliwie rosnąć.

Więcej o samej Współdzielni, jak i również o Punkcie Adopcji Roślin, możecie dowiedzieć się pod adresem https://galerialomianki.pl/sklepy/wspoldzielnia/.

Top