• 20 kwietnia 2024

Siatki zabezpieczające to produkty mające bardzo szerokie zastosowanie. Używane są między innymi w ogrodzie, na halach sportowych, w przemyśle, hodowli zwierząt czy transporcie. Szerokie zastosowanie znajdą także w użytku domowym. Idealnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebujemy uchronić jakieś przedmioty lub podzielić przestrzeń. Produkowane obecnie siatki najczęściej wytwarzane są z polipropylenu lub polietylenu. Bardzo często można spotkać również siatki metalowe lub nierdzewne.

Wybierając siatkę, należy kierować się nie tylko estetyką, lecz również jakością wykonania. Najlepsze siatki to te, które zostały wykonane z trwałych, solidnych i wytrzymałych materiałów. Siatki zabezpieczające bardzo często są montowane na zewnątrz, dlatego są narażone na działanie czynników atmosferycznych. Dlatego też materiał, z którego wykonano siatkę, musi być przede wszystkim odporny na działanie temperatury – zarówno tej letnich upałów, jak i chłodów miesięcy zimowych. Tworzywo musi być odporne na działanie wilgoci, śniegu oraz deszczu. Jeśli siatka wykonana jest z naprawdę dobrych materiałów, nie musimy martwić się plamieniem ani odbarwianiem. Istotną kwestią jest również wytrzymałość splotu na silne podmuchy wiatru.

Gdzie można wykorzystać siatki zabezpieczające? Po pierwsze do zabezpieczenia różnego rodzaju boisk, hal i innych obiektów o charakterze sportowym. Siatki używane w sporcie pełnią przede wszystkim rolę piłkochwytów lub zasłon odgradzających. Siatki są stosowane również do zabezpieczania okien przed uderzeniami piłki. Z siatki zabezpieczającej można zrobić ogrodzenie obiektu. Siatki wykorzystywane w sporcie w większości przypadków są zbudowane z tworzyw sztucznych: polipropylenu lub polietylenu.

Bardzo praktycznym zastosowaniem siatek ochronnych w transporcie jest użycie ich do zabezpieczenia przewożonych kontenerów. Siatki chronią transportowaną zawartość przez upadkiem, przemieszczaniem się czy wysypaniem. Dzięki siatkom można w wygodny sposób rozdzielić części przewożonego ładunku. Siatek używa się do zabezpieczenia otwartych przyczepek samochodowych i przyczep ciężarowych przez wypadnięciem ładunku. Siatki używane są w transporcie samochodowym, jak również kolejowym oraz wodnym.

Siatki zabezpieczające wykorzystuje się także do użytku domowego. Można zamontować je np. na balkonie w celu ochrony zwierząt domowych przed upadkiem z dużej wysokości. Siatki zabezpieczające znalazły także szerokie zastosowanie w ogrodnictwie.

Producenci siatek zabezpieczających oferują produkty gotowe lub na wymiar. Możemy dobrać odpowiednią gęstość oczek, kolor czy rozmiar interesującej nas siatki. Jednak sam zakup to nie wszystko. Konieczny będzie montaż zabezpieczenia – i w tym celu najlepiej zgłosić się do profesjonalistów. Zakładanie siatki nie zawsze jest łatwym i przyjemnym zadaniem. Dlatego dobrze podpisać umowę z firmą zatrudniająca specjalistów od pracy w trudnych warunkach. Nierzadko siatki montowane są na dużej wysokości czy w towarzystwie nagrzewnic gazowych. Takie warunki zdecydowanie nie ułatwiają zadania. Idealnym rozwiązaniem jest zatrudnienie ekipy doświadczonych fachowców posiadających uprawnienia do pracy na wysokościach. Dzięki współpracy z profesjonalistami nie tylko możemy cieszyć się dobrze wykonanym zleceniem, lecz także zaoszczędzić sporo czasu. Pracownicy posiadający uprawnienia wysokościowe i alpinistyczne naprawdę znają się na rzeczy – wykorzystują bowiem techniki montażu wypracowane i sprawdzone w trakcie realizacji poprzednich zleceń.

Top