• 18 lipca 2024

Mieszkasz w mieście? W takim razie jesteś już przyzwyczajony do ciągłego hałasu, korków oraz mnóstwa samochodów, które produkują potężne ilości spalin. Ci , którzy w mieście się urodzili lub też mieszkają w nim dłuższy czas są już do tego przyczajeni i nie zwracają uwagi na problemy z tym związane. Na weekendy wyjeżdżają oni na wieś, gdzie zaczerpną świeżego powietrza i się zrelaksują. Nie każdy jednak w mieście potrafi wytrzymać. Tak jak korki nie dla każdego są zmorą, a jeśli mieszka blisko parku to i spaliny nie straszne, tak najbardziej uciążliwe są gołębie. W mieście jest ich pełno , są one na każdej ulicy, siedzą przy każdym oknie i tylko czekają na to, aż ktoś upuści kawałek bułki lub innego jedzenia. Jedni ludzie nie zwracają na nich wagi, a inni wręcz nienawidzą. 

Uciążliwe ptaki

Są to rzeczywiście uciążliwe zwierzęta , które swoje odwody pozostawiają praktycznie wszędzie. Najbardziej narażeni są Ci, którzy w centrum miasta mają mieszkania. Tam bowiem na parapetach są całe stada gołębi. Dlatego też, często widzimy na parapetach plamy po odchodach gołębi. Duży z tym problem mają także ci, którzy posiadaj samochody. Jeśli zostanie on postawiony pod drzewem, to możemy mieć pewność, że po pracy trzeba będzie jechać n myjnię. Co więcej, pozbycie się zanieczyszczeń wcale nie będzie łatwe, ponieważ są one bardzo dobrze przyklejone do lakieru kiedy nie umyjemy ich od razu, to zaczynają zasychać i niszczą lakier na samochodzie. W przypadku okien, co prawda nie niszczy się lakier, ale bardzo psuje to wygląd budynku. Co więcej, takie zanieczyszczenia, są dla dzieci i kobiet w ciąży niebezpieczna, a wszędzie unoszące się ptasie pióra uczulają.

Jak się ich pozbyć?

Trzeba jakoś sobie radzić i odstraszać takie ptaki. Mowa oczywiście o bezpiecznych metodach, które nie robią krzywdy zwierzętom. Przede wszystkim musimy pamiętać o jednej podstawowej zasadzie – nie wolno ptaków dokarmiać. Wtedy bowiem się od nich nie odpędzimy. Aby pozbyć się lokatorów na oknach i balkonach należy założyć siatkę ochronną. Nie jest to zbyt piękne, ale za to bardzo skuteczne. Możemy także uciec się do dźwięcznego odstraszania poprzez włączanie odgłosów ptaków drapieżnych. Jednak będzie to denerwować nie tylko ptaki, ale i sąsiadów. Skutecznymi sposobami są także płyty CD wieszane na balkonie oraz specjalnie spraye, które odstraszają. 

 

Top