• 13 czerwca 2024

Prace na wysokościach to nie tylko mycie elewacji, czy zdejmowanie kotów z drzew. Alpiniści muszą mieć spore umiejętności, bo perfekcyjnie posługując się liną alpinistyczną są łakomym kąskiem dla wielu rodzajów klientów. O alpinistach można napisać bardzo wiele i raczej nigdy nie będzie to nic złego. Firmy wysokościowe muszą być wykształcone w kilku kierunkach i muszą się znać na budownictwie. W tym artykule skupimy się na malowaniu, jako jednej z głównych usług firm alpinistycznych.

Malowanie na wysokości

Zawód alpinisty jest bardzo skomplikowany i odpowiedzialny. Czasem firma może otrzymać zlecenie na posprzątanie po pożarze na 21 piętrze sporego wieżowca i musi się tego zadania podjąć. Prawdopodobnie żaden tynkarz nie będzie chciał wisieć 30 metrów nad ziemią i spokojnie tynkować elewacji, dlatego alpinista chcąc nie chcąc musi się non stop dokształcać w nowych zawodach. Malowanie na wysokości nie różni się niczym od zwykłego malowania ścian. Robota ma zostać wykonana dobrze. Klientów nie interesuje to, czy alpinista ma dobry, średni czy słaby dostęp do miejsca pracy. Stres to też element pracy alpinistów na początkach ich karier. Później zaczynają mieć zimną krew i przyjmują wszystko na klatę.

Malowanie w usługach wysokościowych to jedna z najbardziej intratnych propozycji dla alpinistów. Sam proces przygotowania ściany (lub każdego innego materiału) do malowania zajmuje pewien czas. Zazwyczaj jedna warstwa farby nie daje oczekiwanego efektu, w związku z tym prace wydłużają się o kilka dni. Cały proces malowania elewacji 20 metrowego budynku może zająć alpinistom do 7 dni czasu. To bardzo długo, jednak pamiętajmy o ryzyku w ich pracy i tym, że malują "zwisająco".

Alpiniści poza malowaniem będą musieli się skupić także na przeglądzie swojej pracy. W przypadku elewacji ważne jest "ustanie" się farby, bo dopiero po kilku dniach od nałożenia zyskuje ona swój naturalny kolor. Kończąc ten artykuł warto przejść do zarobków. Czy malowanie w usługach wysokościowych to intratne zajęcie? Oczywiście, że tak.

Jeśli planujecie przemalowanie elewacji na domu czy firmie, to warto poszukać dobrej firmy alpinistycznej. Nie będzie ona brudzić budynku w środku, a wszystkie prace wykona na zewnątrz, często w stylu "incognito".

Top