• 27 września 2023

Ptactwo ma to do siebie, że szuka niewielkich szczelin i w nich zamieszkuje. Nie będzie to przeszkadzać drzewom, nie będzie to przeszkadzać konstrukcji mostu, ale będzie przeszkadzać fabrykom, sklepom i wielu domostwom. Montaż zabezpieczenia przeciw ptakom to istotny element zwłaszcza w przypadku firm typu fabryka. Ptaki lubią szukać szczelin w kominach i konstrukcji dachu. Gdy już znajdą wejście do wewnątrz budynku, rozpoczynają budowanie gniazda. Ptaki bywają bardzo uciążliwe i w przypadku fabryk mogą nawet spowodować przestój w pracy. Montaż zabezpieczeń to podstawa i dzisiaj się tym zajmiemy.

Jak montuje się zabezpieczenia?

Rodzajów zabezpieczeń przeciw ptactwu jest bardzo wiele. Mogą to być proste siatki, a może to być specjalna konstrukcja. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj budynku będziemy zabezpieczać i czy mowa o budynku nowym, czy też kilkunastoletnim. W przypadku nowych budynków zakładane są zazwyczaj specjalne siatki elewacyjne (mało profesjonalna, aczkolwiek potoczna nazwa) i jest to praca dla alpinistów lub pracowników budowlanych. W przypadku starszych budynków do prac angażowani są alpiniści i mają dwa zadania do wykonania. Najpierw muszą określić, w którym miejscu znajdują się szczeliny, a następnie oczyścić je z gniazd ptaków. Końcowym zadaniem będzie dobór zabezpieczenia i jego montaż. Jeśli mowa o starszym budynku, najlepszym rozwiązaniem będzie tynkowanie szczelin, a następnie gładzenie.

Montaż zabezpieczenia przeciw ptakom nie dotyczy tylko niewielkich szczelin w elewacji, lecz również kominów. Jeśli komin nie jest używany stale, to prawdopodobieństwo zagnieżdżenia się w nim ptaków jest bardzo duże. Obecność ptactwa można łatwo zauważyć po odgłosach, które będą dobiegać z górnej części budynku. Żadna firma nie będzie mogła zabezpieczyć komina do momentu, aż wszystkie ptaki go nie opuszczą.

Czy to już koniec?

Gdy firma zrealizuje montaż zabezpieczenia, to ptactwo nie będzie miało możliwości ponownego zagnieżdżenia. Czy jednak zleceniodawca może mieć tego całkowitą pewność? Będzie to zależało od tego, jakiego materiału użyje alpinista do zakrycia szczelin. Warto inwestować w najlepsze materiały, bo tylko one dają gwarancję spokoju na wiele, wiele lat.

Top