• 23 maja 2024

Jeśli Twój dom, stoi w mieście to z pewnością, ptaki nie umilają Ci mieszkania. Chodzi tu szczególnie o gołębie, które uwielbiają pozostawiać po sobie mnóstwo śladów w postaci odchodów. Nikt nie będzie biegał ze szmatką i za każdym razem, sprzątał po takich gościach. Jak pozbyć się problemu? W tym przypadku, niestety strach na wróble nie poskutkuje, samemu też nie będziesz ich ciągle odganiał. Gorzej, jeśli posiadasz karmnik lub niekiedy sypałeś im jedzenie w okolicy swojego domu. Jeśli tak robiłeś to pozbycie się szkodników, będzie jeszcze większym problemem, ponieważ cokolwiek byśmy nie zrobili, one i tak będą przylatywać. Kupno kota tez nie rozwiąże problemu, ponieważ takie, co mieszkają wmieście są niezwykle leniwe i nie chce im się biegać za jedzeniem. Najlepiej, jest znaleźć takie rozwiązanie, które będzie skuteczne, ale jednocześnie, nie będzie krzywdzić ptaków, ani zmniejszać ich liczebności.

Z pewnością, zauważyłeś, że w wielu miejscach na budynkach w mieście znajduje się coś w rodzaju szpilek. Nie jest trudno domyśleć się, do czego to służy. Jet to doskonały sposób na odstraszenie ptaków miejsc, w których przebywać nie powinny. Dotyczy to szczególnie budynków użyteczności publicznej, w przypadku, których, koszty usuwania zanieczyszczeń, jakie są spowodowane przez obecność ptaków, są zbyt duże.

Zabezpieczenia przed ptakami

Jeśli tylko chcesz, na twoim parapecie na zewnątrz domu, takie systemy odstraszania mogą się znaleźć. Jednak do wyboru masz nie tylko tę metodę, ponieważ istnieją również specjalne siatki, które zapobiegają przedostawaniu się ptaków np. na balkon. Możemy, więc zacząć szukać firmy, która się tym zajmie. Najlepszym źródłem informacji jest Internet, wiec stamtąd powinieneś czerpać swoją wiedzę. Pierwszą i najważniejszą rzeczą, jaką sprawdzisz powinna być pozytywna opinia Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w przypadku zarówno kolców jak i siatek. Jeśli dana firma nie posiada takiej opinii, nie powinniśmy ryzykować, że zamiast odstraszać ptaki będziemy je zabijać. Następnie sprawdź oferowane ceny i porównaj z innymi wykonawcami, abyś nie musiał przepłacać. Nie kuś się także na zbyt niskie ceny, ponieważ może się okazać, że posiadany sprzęt nie jest w pełni skuteczny.

Top