• 23 maja 2024

Nie od dziś wiadomo, że reklama jest dźwignią handlu. Pomimo tego, że Internet jest bodaj najlepszym miejscem na reklamę warto od czasu do czasu wrócić do tradycyjnych metod marketingowych. Do najstarszych form reklamy zalicza się montaż banerów wielkoformatowych. Są to gotowe szablony z hasłem marketingowym, a zasięg skierowany jest na średniej wielkości miasto. Banery wielkoformatowe montuje się na sporych budynkach, aby były one widoczne dla kierowców i pieszych. Dzisiaj napiszemy kilka słów o tym, jak montuje się takie reklamy i dlaczego warto praktykować tą formę. Zachęcamy do lektury.

Dla kogo raka reklama?

Banery wielkoformatowe powinny być ciekawe i wyróżniać się niebanalnym (lub bardzo banalnym) hasłem reklamowym. Grafika powinna przykuwać wzrok lub wywoływać uśmiech na twarzy. Zapamiętana reklama to gwarancja zainteresowania, a zainteresowanie często przemienia się w chęć skorzystania z usług, które firma oferuje na reklamie. Zasięg banerów wielkoformatowych zależy od inwestora. Koszt zamontowania nie będzie największy, lecz wynajem powierzchni może kosztować dużo. Warto się skupić na wysokich budynkach i ulicach, gdzie występuje spory ruch. Banery reklamowe poleca się tym firmom, które świadczą usługi na terenie konkretnego miasta.

Montaż banerów - dla kogo to zadanie?

Montaż banerów to zadanie zdecydowanie dla alpinistów. Jako, że powierzchnia reklamowa znajduje się zazwyczaj na wysokich budynkach (reklamy wielkoformatowe), alpiniści muszą skorzystać ze specjalnych lin, aby dobrze wykonać swoją pracę. Nie jest to łatwe zadanie - wręcz bardzo odpowiedzialne. To od alpinistów w dużej mierze zależy, jaki efekt będzie dawać reklama. Jeśli baner wielkoformatowy składa się z kilku elementów, to ważne jest ich odpowiednie połączenie. Efekt końcowy musi budzić szacunek i emanować profesjonalizmem. Koszt zamontowania banera wielkoformatowego zależy od dwóch czynników. Wysokości budynku i dostępności do miejsca, gdzie owa reklama powinna widnieć. Im niższy budynek z lepszym dostępem, tym usługa powinna być tańsza.

Banery wielkoformatowe to doskonały sposób na lokalną reklamę. Jeśli będą przemyślane, a hasła chwytliwe, to mogą zagwarantować spory sukces.

Top