• 28 marca 2024

Masz dość mieszkania w mieście? Wiadomo, że takie położenie ma swoje plusy i minusy. Zaletami jest przede wszystkim dostępność do wielu miejsc jak sklepy i galerie, duża liczba połączeń autobusowych oraz wybór uczelni, lekarzy i szkół. Do tego dochodzi także mieszkanie w bloku, w przypadku którego nie musimy martwić się o to, że nie mamy węgla na zimę czy też drewna. A wady? Rzeczą, która jest w mieście najbardziej uciążliwa dla osób chodzących na piechotę jest nieświeże powietrze, które zatruwają spaliny samochodów, dla tych, którzy poruszają się samochodem jest niewątpliwie problem z korkami. Do tego ten ciągły hałas i mnóstwo gołębi, które zostawiają pióra i zanieczyszczenia wszędzie.

Jeśli nie odpowiada ci mieszkanie w mieście, to zawsze możesz przeprowadzić się na wieś. Jest tam zwykle cisza, spokój, mały ruch i mnóstwo świeżego powietrza. Jednak nie jest to takie proste, ponieważ aby cokolwiek na wsi kupić najpierw trzeba sprzedać mieszkanie , które posiadamy. Nie jest to jednak takie łatwe ja się nam wydaje do tego , może się okazać że jeśli cos źle przeprowadzimy, to ktoś przejmie nasze mieszkanie, a my nie dostaniemy za nie pieniędzy.

Bezpieczeństwo oraz zysk

Jeśli sprzedajemy mieszkanie na rynku wtórnym to nie musimy podpisywać przedwstępnej umowy w postaci aktu notarialnego. Bezpieczniej jednak jest to zrobić. W takiej umowie przedmiotem jest dostosowanie się do warunków zawartych w umowie przez obie strony. Jeśli chcemy, aby nasza transakcja była bezpieczna to trzeba nie zapominać o niektórych postanowieniach, które powinny się znaleźć w umowie dotyczące zaliczki lub zadatku. Nie jest to jednak to samo. Zaliczka, to wcześniejsza zaplata części kwoty za mieszkanie. Jeśli warunki umowy nie zostaną dotrzymane przez sprzedającego, to zaliczkę się zwraca. Zadatek zaś to gwarancja. Jeśli kupujący złamie postanowienia zawarte w umowie, nie odzyskuje pieniędzy. Działa to w obie strony.

Musimy pamiętać tak, aby transakcja była przeprowadzona w ten sposób, aby ryzyko było jak najmniejsze. Jeśli zapłata, pochodzi z pożyczki bankowej to sprzedawca na umowę zawarta pomiędzy bankiem a pożyczkobiorcą nie ma wpływu. Pamiętaj, aby uważać, żeby pożyczkobiorca był pewna osobą i dotrzymał umowy zawartej z bankiem, inaczej pieniądze na twoim koncie się nie pojawią. Inaczej wygląda zabezpieczanie transakcji kiedy kupujący płaci ze środków własnych. Gotówka może być przekazana w biurze u notariusza, ale nie daje to bezpieczeństwa pełnego. Lepszym sposobem jest zrobienie przelewu w biurze notariusza podczas podpisywania aktu notarialnego.

Top