• 13 czerwca 2024

Wielu z nas marzy o dobrze płatnej pracy, w której będziemy mogli się spełniać oraz realizować nasze zamiłowania i hobby. Nie każdego jednak stać na tego typu luksus. Jedni z lenistwa inni z braku możliwości od lat męczą się w swojej pracy, która ich ogranicza i nie pozwala na szybki rozwój i zdobycie wyższego wynagrodzenia. Jak poradzić sobie z tymi przeszkodami? Jedną z możliwości są kursy doszkalające.

Coraz więcej osób decyduje się na wieczorowe lub weekendowe kursy, które mają za zadanie podnieść ich kwalifikacje nie tylko we własnym zawodzie, ale także rozszerzyć wachlarz prezentowanych kompetencji i umiejętności. Jednym z takich ciekawych kursów, który może pozwolić na dużo lepszą i bardziej interesującą pracę jest kurs zarządzania nieruchomościami. Do niedawna wiele zawodów było w pewnym stopniu zablokowanych dla osób, które nie mają specjalnego wykształcenia wyższego. Do grona tych zawodów należał także zarządca nieruchomości. Od stycznia 2014 roku weszła ustawa, która zwolniła wiele zawodów w tym zarządcy nieruchomości. Od tego czasu, aby pełnić funkcje zarządcy nieruchomości, niepotrzebne są już studia wyższe, a jedynie kurs przygotowawczy z ogółu wiedzy, z jaką spotkać się może w swojej pracy zarządca nieruchomości.

Tego typu kursy szczególnie adresowane są do członków wspólnot mieszkaniowych, właścicieli firm, które pragną rozszerzyć swoją działalność właśnie o administrowanie nieruchomościami oraz do osób, które interesują się tą tematyką. Taki kurs daje solidne podstawy do ubiegania się o pracę zarządcy nieruchomości oraz podnosi nasze szanse w walce o to stanowisko.

Na kursie dowiedzieć się możemy m.in. o obowiązkach jakie ciążą na zarządcy nieruchomości, poznamy zasady księgowości i rozliczania się z kontrahentami. Poznamy także różne zasady i strategie zarządzania nieruchomościami, które pomogą nam w późniejszym etapie naszej pracy we wspólnocie mieszkaniowej. W zależności od rodzaju kursu mogą to być zajęcia wieczorowe oraz weekendowe.

Top