• 18 lipca 2024

Decydując się na sprzedaż nieruchomości, powinniśmy odpowiednio się przygotować do tego zadania. Tylko dobrze przeprowadzona i zaplanowana sprzedaż może przebiec w sposób komfortowy i zapewnić nam dobrą cenę za naszą nieruchomość.

Zauważyć należy, że osoby, które nieprzygotowane są do sprzedaży swojej nieruchomości, popełniają te same błędy. Do najważniejszych z nich należą m.in. chaotyczny plan lub też brak planu sprzedaży nieruchomości. Większość osób podchodzi do sprzedaży nieruchomości bez planu. Sprawia to wiele problemów i skutkuje dosyć często przedłużeniem się procesu sprzedaży nawet o kilka miesięcy. Po pierwsze tuż po podjęciu decyzji o sprzedaży powinniśmy zacząć kompletować dokumenty potrzebne do przekazania praw własności naszej nieruchomości. Ważne jest też samo przygotowanie nieruchomości do sprzedaży. Działka powinna być wykoszona i wykarczowana a mieszkanie dobrze, jeżeli jest odmalowane i posprzątane.
Kolejnym błędem często popełnianym podczas sprzedaży nieruchomości jest błędna wycena. Cena ofertowa, jaka powinna być umieszczona w ogłoszeniu o sprzedaży, powinna w dużej mierze zależeć od sytuacji na rynku nieruchomości, trendów cenowych oraz lokalizacji i stanu technicznego nieruchomości. Zbyt wysoka cena może odstraszać kupujących, zbyt niska zaś nie przyniesie nam satysfakcjonującego zysku.

Innym często popełnianym błędem wśród niedoświadczonych osób w tej branży jest oferowanie nieruchomości niegotowej do sprzedaży lub pokazania zainteresowanym osobom. Warto przed przystąpieniem do sprzedaży dobrze przygotować działkę np. poprzez pozbycie się krzaków, traw i innych elementów szpecących naszą nieruchomość. Jeżeli sprzedajemy mieszanie, to warto usunąć w nim drobne usterki, które mogą zniechęcić potencjalnych kupujących.

Wystrzegając się powyższych błędów bez problemu uda nam się szybko i sprawnie sprzedaż nawet najbardziej specyficzną nieruchomość. Wszystko zależy od naszego zaangażowania w transakcję oraz w jej przygotowanie.

Top