• 14 kwietnia 2024

Poszukujesz pracy? Niestety nie jest to łatwe zadanie. W naszym kraju nawet osoby, które skończyły studnia wyższe nie mogą znaleźć pracy w swoim zawodzie. Jest to bardzo trudne, ponieważ mnie tylko brakuje miejsc pracy, ale także zarobki są bardzo niskie. Dlatego też, wielu ludzi wyjeżdża za granicę. Tam bowiem, nie tylko znajdzie pracę, ale co więcej znacznie lepiej zarobi. Nie każdy chce jednak opuszczać ojczyznę. Trzeba wiec szukać innego sposobu na zarobek. Tym sposobem może być założenie własnej firmy. Trzeba jednak mieć na nie pomysł i wiedzieć na co jest na rynku popyt. Nie warto inwestować w coś, czym już konsumenci zainteresowani nie są.

Bardzo opłacalne są nieruchomości. Wiele osób robi tak, że kupuje mieszkania i potem je wynajmuje komuś. Jednak aby tego dokonać , trzeba mieć pieniądze na takie mieszkanie. Dlatego, bardzo często robione jest tak, że aby mieszkanie zakupić bierze się kredyt. Jest on spłacany z czynszu jaki dostajemy od najemcy. Jest to bardzo dobry interes, jeśli wiemy jak się za to zabrać i potrafimy określić czy rzeczywiście takie mieszkanie uda nam się wynająć. Takim sposobem można nabyć kilka mieszkań. Kiedy już kredyt będzie spłacony, to wtedy będzie zysk szedł do naszej kieszeni. A co jeśli wolisz sprzedawać lub pomagać w wynajmie mieszkań? Jeśli lubisz to robić, to możesz nieco inaczej zainwestować w nieruchomości. Najlepiej załóż biuro nieruchomości.

Jak się za to zabrać?

Zanim działalność rozpoczniesz powinieneś wiedzieć kilka rzeczy na temat takiego wynajmu. Przede wszystkim ważne jest to , na czym w ogóle taka praca polega. Zwykle buro nieruchomości kojarzone jest z zapoznawaniem stron transakcji, chcących zbyć, , nabyć, wynająć lub wydzierżawić nieruchomość. Jednak ma jeszcze kilka zadań jak np. sprawdzanie stanu prawnego i faktycznego danej nieruchomości, pokazywaniu nieruchomości, negocjacje, zbieranie dokumentów i danych oraz uczestniczenie podczas podpisywania umowy. Dalsze zadania, które są bardziej szczegółowe znajdują się w umowie pośrednictwa.

Ważne jest także jakie są wymagania względem takiej pracy. Jeśli chcesz prowadzić działalność w pośrednictwie obrotu nieruchomościami w Polsce, to nie potrzebujesz żadnej licencji. , Koncesji czy zezwolenia. Jeśli tylko posiadasz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody jakie wyrządzić możesz swoimi czynami w tym zawodzie to także możesz takie buro prowadzić. Taka działalność, która jest prowadzona pod symbolem PKD.68.31.Z zajmuje się kwestiami obrotu nieruchomościami w zakresie: pośredniczenia w sprzedaży , dzierżawie i kupnie nieruchomościami, doradzania oraz szacowania wartości nieruchomości, które związane są z jej kupnem. Symbol właściwy PKD, podajemy podczas rejestracji działalności. 

Top