• 18 lipca 2024

Na pewno zauważyłeś , że bardzo dużo osób wyjeżdża za granicę. Wiąże się to z poszukiwaniem pracy oraz dobrych zarobków o które w swoim kraju niekiedy bardzo ciężko. Każdy chce mieć pracę , która nie tylko kocha, ale także da radę z niej wyżyć. Niestety, takich jest bardzo mało. Z zarobków ledwo niekiedy wystarcza na opłaty , a co dopiero na utrzymanie dzieci. Dlatego też, trzeba być kreatywnym i stworzyć coś swojego, jeśli nie chcemy wyjeżdżać za granicę. Doskonałym pomysłem będzie firma. Nie każdy jednak chce ją zakładać, ponieważ jest to odpowiedzialność i dość spore opłaty.

Ostatnio możemy zauważyć, że wielu ludzi inwestuje w nieruchomości. Jest to idealny rynek, ponieważ nawet jeśli nie będziesz miał pracy, to wynajmując mieszkanie czy dom, będą ciągle pieniądze pod ręką. Najczęściej robione jest to tak, że bierze się pożyczkę na mieszkanie czy dom i wynajmuje komuś. To co zostaje z najmu od razu wędruje na spłatę rat kredytu. Takie spłacanie trwa latami, ale kiedy już je zakończymy, to pieniądze zostają u nas i możemy wziąć następne mieszkanie. Jest to doskonała inwestycja, która pozwala nam na godną emeryturę.

Ważne zadania

Jednak bycie zarządca czy właścicielem nieruchomości to nie taka prosta sprawa jak się niektórym wydaje. Ma on także swoje zadania i obowiązki. Znajdziemy je w ustawie o prawie budowlanym. Podpowiada ona nam także jak często kontrole powinny być przeprowadzane. Jednak terminy ustawowe nie powinny być ściśle przestrzegane. Mowa tu jednak o wcześniejszej reakcji właściciela, a nie jej raku. Tak więc w przypadku, kiedy nieruchomość lub jej część jak mieszkanie zostanie uszkodzona lub też występuje zagrożenie z jej strony wynikające z sił natury czy człowieka , to kontrolę stanu technicznego przeprowadzić trzeba wcześniej.

Budynek powinien być sprawdzony pod kontem bezpieczeństwa najrzadziej raz do roku. Jest to sprawdzenie techniczne jego stanu na co składają się m.in. instalacja gazowa, przewody kominowe, elementy budynku i instalacji, które narażone są na działanie warunków atmosferycznych. Raz na pięć lat, należy skontrolować czy nieruchomość nadaje się do użytku, w jakim jest stanie estetycznym, jak wygląda jego otoczenie czyli sprawdzenie instalacji elektrycznej, piorunochronnej i innych.

Top