• 14 kwietnia 2024

Zapewne wielu z Was spotkało się z zawodem lub osobą pracującą w zawodzie pośrednika obrotu nieruchomościami. Jest to dosyć specyficzny zawód, który wymaga odpowiedniego przygotowania merytorycznego oraz zdrowego podejścia do pracy i kariery. Zawód pośrednika nieruchomości pochłania sporą ilość czasu i często nie mamy go zbyt wiele dla bliskich i rodziny. Z uwagi na tak dużą ilość godzin spędzanych w pracy pośrednicy to osoby samotne lub stawiające na karierę zawodową.

Praca pośrednika obrotu nieruchomościami może być bardzo interesująca. Wszystko jednak zależy od regionu, w jakim pracujemy. Biedniejsze miasta i gminy naszego kraju mają mniej interesującą ofertę nieruchomości, więc automatycznie pracy w tej branży będzie mniej. Bogate i dobrze rozwinięte regiony Polski obfitują w ekskluzywne nieruchomości, których sprzedaż lub wynajem stawia przed agentem spore wyzwania. Praca agenta nieruchomości to ciągłe dojazdy i kontakt z klientami. Jeżeli nie przepadamy za kontaktem z ludźmi oraz nie potrafimy negocjować, to nie jest to praca stworzona dla nas.

W pracy pośrednika obrotu nieruchomościami powinniśmy zachować spory dystans do klientów, jednak powinniśmy umieć dostosować się do sytuacji. Znacznie lepsze wyniki będzie miał agent, który potrafi pożartować z klientem oraz potargować się co do ceny niż przedstawiciel biura nieruchomości, który sztywno trzyma się wytyczonych przez firmę zasad i nie potrafi nawiązywać kontaktu z klientem.

Decydując się na podjęcie pracy w tej branży, powinniśmy przygotować się na pracę w mieście. Większość czasu poświęcać będziemy spotkaniom mającym na celu oprowadzenie potencjalnych klientów po nieruchomości. Dodatkowo będziemy zobowiązani do odpowiedniego przygotowania nieruchomości do oględzin oraz do zrobienia atrakcyjnych zdjęć, które posłużą nam do stworzenia oferty w portalach ogłoszeniowych. Tego typu praca jest stworzona dla osób, które lubią pracować w terenie oraz kochają kontakt z ludźmi.

 

Top